Załóż bloga Zaloguj sięPodstawowe WyposażEnie Apteczki Pierwszej Pomocy

vermisss 12 Październik, 2017 09:08 Kategoria główna Stały link Trackbacki (0)

Nikomu chyba nie trzeba mówić o tym, że właściwie wyposażona apteczka pierwszej pomocy jest w stanie uratować zdrowie wielu osób w nagłych, nieprzewidzianych wypadkach. Dlatego też zadbanie o tę kwestię jest świetnym zabezpieczeniem na przyszłość. Warto mieć taką apteczkę zarówno w domu, jak i w miejscu pracy czy samochodzie. 


Podstawowe wyposażenie apteczki pierwszej pomocy powinno zawierać: plaster bez opatrunku, plaster z opatrunkiem, nożyczki, kilka par rękawiczek lateksowych, maseczkę do oddychania, ustnik do przeprowadzenia sztucznego oddychania, koc ratunkowy, sterylne opatrunki różnych rozmiarów, trójkątna chustę, opatrunki jałowe i osobiste, opaska podtrzymująca (najlepiej dziana lub o bardzo niskiej elastyczności),  opaski elastyczne, jałowe kompresy gazowe, kompresy (zwykłe, na oko oraz zimne). Ilość poszczególnych elementów składowych apteczki zależy tak naprawdę od nas - warto jednak wybrać taki zestaw, dzięki któremu w razie jakiegoś wypadku będziemy mogli skutecznie pomóc innym czy też sobie samemu.


Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z już gotowych zestawów apteczek ratunkowych - są one właściwie wyposażone i różnią się od siebie jedynie ilością poszczególnych, niezbędnych akcesoriów.

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType
© 2006 - Design by Omar Romero (all rights reserved)

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.