Załóż bloga Zaloguj sięJak Wybrać Apteczkę Samochodową?

vermisss 05 Kwiecień, 2017 11:55 Kategoria główna Stały link Trackbacki (0)

APTECZKA SAMOCHODOWA W POLSCE
           Niestety apteczka samochodowa w Polsce nie jest obowiązkowa. Dlatego też duża część kierowców nie posiada jej w swoich autach, lub ewentualnie mają tylko jej marną imitację, która często przemienia się w śmietnik. Niektórzy jeszcze dla czystego sumienia kupują pierwszą lepszą apteczkę w supermarkecie i wrzucają tam produkty marnej jakości.

            Oczywiście takie zasady obowiązuję w Polsce,lecz za granicą mogą okazać się już inne. Jeżeli zostanie się przyłapanym bez apteczki samochodowej za granicą, w kraju, gdzie jest obowiązkowa (są to między innymi Bułgaria, Czechy, Słowacja, Austria, Rosja), teoretycznie sądownie można dochodzić swoich praw i uniknąć odpowiedzialności, ponieważ Polaka obowiązują polskie przepisy, jednak kosztuje to sporo nerwów  i problemów.


ZAWARTOŚĆ APTECZKI SAMOCHODOWEJ
             We wszystkich apteczkach samochodowych nie może zabraknąć instrukcji pierwszej pomocy, dzięki której można na spokojnie przeprowadzić szereg działań bez nerwowego przypominania sobie wszystkich reguł. Dodatkowo na pewno przydadzą się sterylne kompresy gazowe,a  także plastry z opatrunkiem, a także bez niego. Bandaże, opaska elastyczna, środek dezynfekujący i  ustnik do wykonywania sztucznego oddychania również są niezwykle istotnymi elementami.  Nie można też zapominać o kocu z folii termoizolacyjnej, ponieważ osoba poszkodowana może być w szoku i jej ciało będzie się wychładzać. Trzeba też pamiętać, że według norm unijnych nie powinno się wozić żadnych leków, ponieważ wszelkie farmaceutyki wymagają odpowiednich warunków przechowywania.

 

Zobacz przykładowe apteczki pierwszej pomocy


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType
© 2006 - Design by Omar Romero (all rights reserved)

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.